11 maja 2018

Coaching dla managerów

Dobry manager stale pracuje nad swoim rozwojem. Sam ocenia i koryguje sposób w jaki pracuje. Ale w pewnym momencie może zacząć odczuwać pewien niedosyt. Obserwuje, że przyrosty jego umiejętności nie są już tak znaczące jak do tej pory. Oczywiście kolejne szkolenia, w których bierze udział, zapewniają inspiracje, do rozwoju kompetencji. Ale w warunkach sal szkoleniowych nie da się oddać w 100 % tego, z czym spotyka się na codzień w swojej pracy.

Coaching to dzień spędzony z managerem w jego naturalnym środowisku. Skrzętnie prowadzona obserwacja tego, w jaki sposób rozwiązuje problemy, z którymi się spotyka pracując dla Państwa firmy. Na końcu rozmowa, w trakcie której omawiane są szczegółowo konkretne sytuacje.

To usługa adresowana do najtwardszych i najbardziej odważnych kierowników. A jednocześnie dla najbardziej wymagających. Praca trenera opiera się tutaj w nacznym stopniu na zadawaniu niewygodnych pytań.

Realizację usługi zaczynamy od przedstawienia przez managera, których weźmie udział w coachingu swoich oczekiwań odnośnie celów szkolenia. Sam określa nad czym chce popracować, ewentualnie może pozostawić wolną rękę trenerowi. Jednak zalecamy, aby nie pracować naraz nad zbyt wieloma obszarami jednocześnie.

Następnie manager oraz trener spędzają razem jeden dzień. W tym czasie manager realizuje swoje zadania w Państwa Firmie – a trener prowadzi obserwację i sporządza notatki. Na tym etapie coach nie przedstawia informacji zwrotnej.

Na koniec dnia trener i osoba biorąca udział  szkoleniu rozmawiają. Omawiane są poszczególne wydarzenia z minionego dnia.