11 maj 2018

Pomoc przy rekrutacji

Wielokrotnie najlepszy kandydat do pracy na dane stanowisko, odpada w procesie rekrutacji zlecanej firmie zewnętrznej.

 

Przyczyn może być kilka:
1. Oprogramowanie, którego używają firmy headhunterskie, nie znalazło słów kluczowych w jego aplikacji. Może to być wina błędów w dokumentach, ale też formatu dokumentu (np. tekst w formie obrazu) albo źle ustawionych parametrów wyszukiwarek. W GrowOn nie używamy takiego oprogramowania. Wszystkie aplikacje, które otrzymujemy w związku z rekrutacjami dla Państwa firmy – są czytane.

 

2. Kandydat, potrafi dobrze pracować, ale kompletnie nie radzi sobie z poszukiwaniem pracy. Jeżeli poszukują Państwo handlowca, to można zadać pytanie, czy taka osoba poradzi sobie ze sprzedażą. Ale jeżeli poszukują Państwo specjalisty w innej dziedzinie, to przecież jego praca nie będzie polegała na pisaniu CV.

 

3. Osoba pracująca w firmie pośredniczącej w znalezieniu kandydata nie zna specyfiki pracy na danym stanowisku. Oczywiście profesjonalizm tych firm wiąże się z dokładnym zrozumieniu potrzeb Państwa, jako ich klienta. Tym nie mniej, ktoś kto nie zna danej branźy, siłą rzeczy ma węższe wyobrażenie o tym, czy i jak potencjał kandydata może zapracować w Państwa firmie. W GrowOn rekrutację może prowadzić tylko osoba, która posiada bezpośrednie doświadczenie managerskie w danej dziedzinie biznesu. Na stanowisku co najmniej takim samym, na jakie przeprowadzana jest rekrutacja.

 

4. Część firm rekrutacyjnych skraca terminy zbierania dokumentów rekrutacyjnych. To znaczy, że nie czekają aż otrzymają wszystkie aplikacje i wybiorą z nich najlepszych kandydatów, do dalszych etapów rekrutacji. Przeciwnie – wybierają spośród pierwszych kandydatówspełniających kryteria. Oczywiście szybka odpowiedź na aplikacje świadczy o tym, że kandydat ma zwyczaj natychmiastowego przechodzenia do działania, bez niezpotrzebnego odwlekaniaTo ważna cecha dobrego pracownika. Tym nie mniej, część osób, która mogłaby u Państwa pracować, nie śledzi ogłoszeń na bieżąco.  Zwłaszcza osoby, które w chwili obecnej są zatrudnione. W GrowOn jasno określamy ramy czasowe, w których aplikacje będą uwzględniane. Jeżeli ponoszą Państwo koszt ogłoszenia, to naszym obowiązkiem jest znalezienie dla Państwa najlepszego kandydata, spośród tych którzy odpowiedzą w terminie na ofertę.